Отборът на Суонси се наложи с минималното 1:0 над Кардиф в мач от 14-ия кръг на Чемпиъншип. Срещата на „Либърти стейдиъм” донесе трите точки на домакините, след като единственото попадение падна през първото полувреме, дело на Бен Уилмът.

След три поредни срещи в шампионата без победа, „лебедите” успяха да се наложат над местния съперник Кардиф. По този начин тимът се изкачи на 4-ото място във временното подреждане с 25 точки. Лидер в Чемпиъншип е Уест Бромич с 27. Кардиф е на 14-а позиция с 18 точки, на 6 от опасната зона.

Единственият гол падна след заучено разиграване след изпълнение на корнер. В 24-ата минута Уейн Раутлидж центрира в наказателното поле, където защитникът Бен Уилмът изскочи и с глава засече топката за 1:0.

В другия мач от неделната програма на шампионата от второто ниво на Англия Бристъл посреща Уигън.