Суонси разгроми Брентфорд с 4:1 в среща от турнира за Купата на Англия и се класира за четвъртфиналите.

Гостите от Брентфорд поведоха в 28-ата минута чрез Оли Уоткинс, който завърши блестяща контраатака. Нийл Мапей напредна към наказателното поле и подаде на Уоткинс, който прати топката под плонжа на вратаря на Суонси Кристофер Нордферд.

Изобщо Брентфорд доминираше изцяло преди почивката, но във втората част буквално капитулира.

Тогава уелсците вкараха четири гола, а като донълнение Езри Конса беше отстранен при 2:1 в 61-ата минута.

Брентфорд дори можеше да удвои предината си на два пъти преди почивката, като пропуски направиха Саид Бенрахма и Уоткинс, чийто удари минаха край гредите.

Нещастен автогол на вратаря на лондончани Люк Даниелс изравни резултата, а Дан Джеймс направи пълен обрат в 53-ата минута.

След като гостите останаха и с 10 души косоварят Берсант Целина направи 3:1 в 66-ата минута, а след това подаде на Джордж Байерс в 90-ата за крайното 4:1.

Целина имаше участие и при първия гол, след като изпълни фаул, топката се върна във врататя и тогава влезе в мрежата.