Стоук Сити и Тотнъм не впечатлиха на терена през първата част в мача от 33-ия кръг на Висшата лига. Полувремето дойде при напълно резонен резултат от 0:0, като логично "шпорите" достигнаха до няколко по-опасни положения.

В 12-ата минута Маме Бирам Диуф пое топката в наказателното поле и незабавно отправи удар от движение, но той премина високо над напречната греда и завърши в трибуните.

В 23-ата минута грешка в защитата на “грънчарите” позволи на Хюн Мин Сон да напредне към наказателното поле и да се озове очи в очи с вратаря. Джак Бътланд обаче излезе и осуети опита му за изстрел, улавяайки топката.

Десетина минути по-късно отскочила топка се приземи в краката на Ерик Питърс, който стреля от далечно разстояние към вратата. Опитът му обаче лош и прелетя много високо над напречната греда.