Новото попълнение на Стоук Сити Хесе Родригес отбеляза първия си гол за клуба и донесе успеха на "грънчарите" с 1:0 над Арсенал в късния съботен мач от втория кръг на Висшата лига. Хесе, който премина в Стоук преди дни под наем от Пари Сен Жермен, се разписа в 47-мата минута, когато получи страхотен извеждащ пас от Саидо Бераино и с удар с левия крак по диагонала матира Петър Чех.

През първото полувреме липсваха чистите положения за гол, а Арсенал на два пъти имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважение от главния съдия Андре Маринър. Така в началото на второто полувреме Стоук нанасе удара си, който се оказа решителен в крайна сметка.

След гола Арсенал натисна и в 72-рата минута Александър Лаказет прати топката във вратата на Джак Бътланд, но голът му бе отнемен заради минимална засада.

В оставащите минути до края на мача Арсенал търсеше изравнителния гол с дълги топки към появилия се като смяна Оливие Жиру, но това не затрудни бранителите на домакините.

След втория кръг и Арсенал, и Стоук имат по 3 точки и заемат място в средата на таблицата.