В двубой от 32-ия кръг на Висшата лига Бърнли записа много ценна победа у дома с 2:0 срещу Уулвърхемптън и вече има 33 точки в борбата си за оцеляване. Конър Коуди си отбеляза автогол още във втората минута на двубоя, а в 77-ата Макнийл оформи и крайния резултат за "виненочервените".

Първият отбор, който изпадна е Хъдърсфийлд, който беше надигран с 0:2 от Кристъл Палас и с актив от 14 точки отива в Чемпиъншип. За Палас головете дойдоха в края на мача като в 76-ата минута Лука Миливоевич от дузпа беше точен, а Ван Анхолт в края оформи крайния резултат.

Със същия резултат 2:0 Лестър победи у дома Борнемут. За "лисиците" точни бяха Уес Морган и Джейми Варди, а сред замесените в борбата за оцеляване се присъедини и Брайтън, който загуби у дома от Саутхемптън. Победното попадение за "светците" реализира Пиер Хойберг в 53-ата минута.

Така с по 33 точки са отборите на Брайтън, Саутхемптън и Бърнли, а с две точки повече са Нюкасъл, като "свраките" играят в понеделник като гост на Арсенал.

Сред изпадащите са отборите на Кардиф и Фулъм.