Манчестър Сити завърши по шампионски 2019 година, след като победи Шефилд Юнайтед с 2:0 в последния мач от Висшата лига на Англия за тази година. Серхио Агуеро изведе домакините в 52-ата минута след асистенция на Де Бройне. В 82-ата минута самият Де Бройне се вкара за 2:0. Шампионите гонят задължителна победа, за да не изостанат още повече от водача Ливърпул.

В 7-ата минута гостите стигнаха до ъглов удар. Норууд центрира към далечната греда, но защитата на "гражданите" се справи.

След само минута Лис Мусе засече центриране с глава в наказателното поле, но ударът му отиде над вратата.

В 17-ата минута Родри изведе Марез отдясно, който нахлу в наказателното поле и стреля, но Хендерсън спаси.

Две минути по-късно Стърлинг спечели корнер отляво след бърз пробив. Отбраната на гостите изчисти в нов ъглов удар, след който обаче вече топката бе изчистена далеч напред.

В 25-ата минута Шефилд отново стигна до ъглов удар. След късо разиграване и последвала центрирана топка, Джон Еган засече с глава, но в аут.

В 29-ата минута след светкачина контраатака Лис Мусе се откъсна сам срещу Браво и откри резултата, но положението бе преразгледано от ВАР и попадението бе отменено заради няколко сантиметрова засада.

10 минути по-късно Мусе отново се отскубна от отбраната и бе изведен сам срещу Браво, но този път ударът му отиде встрани от дясната греда.

В 52-ата минута вездесъщият Кевин де Бройне намери в наказателното поле непокрития Серхио Агуеро, който по хладнокръвен начин матира Хендерсън с удар в близкия му ъгъл.

В 70-ата минута Марез получи топката в наказателното поле от Стърлинг и стреля, но без успех.

4 минути след това алжирецът спечели свободен удар фронтално срещу вратата на около 20 метра от голлинията. С отговорността се нагърби де Бройне, чийто опит обаче прелетя доста встани от десния стълб.

В 78-ата минута Фернандиньо се отличи с ключова намеса в защита, изчиствайки далеч топката след корнер.

В 82-ата минута Кевин де Бройне реши мача, след като направи двойно подаване с Рияд Марез, който му върна топката и белгиецът нахлу в наказателното поле, финтира бранител и хладнокръвно разпечата вратата на Хендерсън за 2:0.

В 86-ата минута Марез отправи изстрел след свободен удар, който срещна стената и излезе в ъглов удар. Изпълнението обаче бе късо и шампионите предпочетоха да разиграят топката.

В продължението на мача Били Шарп удари гредата, след като се измъкна от противниковите защитници и отправи удар с глава.

С този успех "небесносините" запазват пасива си от 1 точка спрямо втория Лестър.

Манчестър Сити: Клаудио Браво, Кайл Уокър, Ерик Гарсия, Фернандиньо, Олександр Зинченко, Родри, Бернардо Силва (62'Гюндоган), Рияд Марез, Кевин де Бройне, Рахим Стърлинг, (87'Жезус), Серхио Агуеро (80'Фил Фодън)

Резерви: Скот Карсън, Илкай Гюндоган, Габриел Жезус, Бенжамен Менди, Жоао Кансело, Николас Отаменди, Филип Фоудън

Шефилд Юнайтед: Дийн Хендерсън, Крис Башъм, Джон Еган, Джак О'Нийл, Джордж Балдок, Мохамед Бешич (76'Макбърни), Оливър Норууд, Джон Флек, Енда Стивънс, Калъм Робинсън (59'Макголдрик), Лис Мусе

Резерви: Люк Фрийман, Оливър Макбърни, Били Шарп, Фил Ягиелка, Дейвид Макголдрик, Майкъл Верипс, Бен Осборн

Жълти картони: Стивънс