Отборът на Манчестър Сити за втори пореден кръг във Висшата лига отнесе своя опонент. След като миналия уикенд Ливърпул се опари с 0:5, сега подобна съдба имаше непобеждавания до този момент тим на Уотфорд. На „Викъридж Роуд” тимът на Хосеп Гуардиола имаше тотално превъзходство и спечели с 6:0, но това не променя факта, че два от головете за „гражданите” бяха от засада.

Хеттрик  в мрежата на „стършелите” наниза Серхио Агуеро, а аржентинецът прибави и асистенция за гола на Габриел Жезус, с което показа, че партньорството им в атака наистина процъфтява. Другото попадение беше дело на Николас Отаменди.

Сити удари домакина си в 28-ата минута, когато Кевин де Брюин центрира от пряк свободен удар, а Серхио Агуеро изникна при близката греда, за да отбележи с глава. Повторенията ясно показаха, че в момента на паса нападателят беше в засада, която убегна на съдиите, макар играчите на Уотфорд да имаха своите претенции.

Само три минути по-късно Агуеро покачи. Жезус получи отляво и с елегантен пас намери Давид Силва до аутлинията в наказателното поле. Испанецът центрира във вратарското поле, а стражът Еурелио Гомеш позволи на топката да мине под плонжа му, след което за Агуеро остана лесното – 2:0.

В 37-ата минута падна и вторият дискусионен гол за Сити. Агуеро с дрибъл се устреми напред и даде тънък пас в коридор за пробягващия Жезус. Още в реално време изглеждаше така сякаш аржентинецът закъсня със секунда, а повторенията го потвърдиха. Въпреки това съдиите оставиха играта да продължи, а бразилският партньор на Агуеро реализира с премерен шут по диагонала – 3:0.

През втората част нещата не се промениха кой знае колко. В 63-ата минута „небесно сините” разиграха късо от ъглов удар отляво по атаката, а Давид Силва изпрати прострелно центриране към далечната греда, където Отаменди беше тотално непокрит и с глава се разписа – 4:0.

В 81-ата минута Агуеро по феноменален начин оформи своя хеттрик. Кайл Уолкър пусна топката към южноамериканеца между четирима съперници, а Агуеро продължи напред и като на парад премина покрай всички. Гомеш излезе да го пресрещне, но нападателят провря топката под него и с помощта на дясната греда реализира – 5:0.

Последният пирон в ковчега на Уотфорд заби резервата Рахийм Стърлинг. Английският национал се появи като смяна и сам си изпроси дузпа, която изпълни точно и оформи крайното 6:0.

Така с 13 точки и все още без загуба Сити оглавява еднолично класирането пред градския си съперник Манчестър Юнайтед (10). Уотфорд отиде на 10-ото място с 8 точки.