Шрюсбъри взе аванс от 1:0 след успех в плейофна битка в Лига 1, която дава право на промоция в Чемпиъншип. Победното попадение дойде в 80-ата минута, когато Нолън беше точен с отличен удар.

Мадженис стреля добре с глава още в 5-ата минута, но кълбото не намери целта и вратата на Шрюсбъри. Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но тя не беше отсъдена. Нолън пропусна в 18-ата минута да изведе гостите напред в резултата, но не сполучи.

В края на полувремето отново домакините пропуснаха да открият резултата след удар на Мадженис.

През втората част и двата състава имаха възможности да отбележат, но щастливчите бяха футболистите на Шрюс.

В 80-ата минута с отличен удар Нолън матира вратаря на домакините с удар извън наказателното поле, пращайки топката точно под напречната греда. Домакините се опитаха да стигнат поне до изравняването, но така и не съумяха да го сторят.

Реваншът е на 13 май на терена на Шрюсбъри.