Защитникът на Ливърпул Мартин Шкъртел беше в добро настроение след гръмкия успех с 4:1 над Манчестър Сити във Висшата лига. Словакът се пошегува, че му се иска всяка седмица да играе срещу „гражданите“ предвид лекотата, с която неговия тим стигна до успеха.

Мърсисайдци до голяма степен изковаха победата през първата част, когато автогол на Елаким Мангала и попадения на Коутиньо и Фирмино дадоха солиден аванс. Серхио Агуеро успя да намали преди края на първата част, но сед почивката именно Шкъртел оформи крайния резултат с мощно воле.

„Начинът, по който играхме през първата част, беше брилянтен. Аз вкарах четвъртия гол срещу Сити – ако е така, нямам против да играем срещу тях всяка седмица“, заяви Шкъртел.

Голът на словака даде тон за много шеги в мрежата, а към тях се присъедини един от бившите му партньори в отбрана – клубната икона Джейми Карагър. „Аз учих Шкъртел на такива неща всеки ден на Мелууд“, написа бившият английски национал.