Саутхемптън спечели с минималното 1:0 гостуването на Бърнли в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение реализира Дани Ингс в 5-ата минута на двубоя.

През първата част още в 5-ата минута Адамс намери отлично Ингс, който се разписа, за да изведе отбора си напред в резултата. Домакините опитаха да изравнят резултата до почивката, но това не се случи.

През втората част Крис Уууд стреля опасно в 47-ата минута, но вратарят на гостите се справи със ситуацията. 12 минути по-късно Тейлър стреля, но отново гол нямаше. В добавеното време Ингс отново вкара топката в мрежата, но попадения нямаше заради засада. Попадение и за домакините беше отменено поради засада.

След този успех Саутхемптън е на 15-ото място след като записа първия си успех в първенството с актив от 3 точки. Бърнли е без точков актив.