Саутхемптън постигна убедителна победа с 3:0 при домакинството на Шефилд Юнайтед в 12-ия кръг на Висшата лига на Англия. Успехът изкачи "светците" на трето място във временното класиране с 23 точки, само на една зад лидерите Тотнъм и Ливърпул, които по-късно днес гостуват на Кристъл Палас и Фулъм съответно.

Срещу Шефилд Юнайтед играчите на Ралф Хазенхютл имаха пълно игрово превъзходство и само многобройните им пропуски ги лишиха от по-убедителна победа.

Gulliver/Getty Images
30 снимки

Нападателят Че Адамс откри резултата в 34-ата минута, когато бе най-съобразителен в наказателното поле след едно разбъркване.

В 62-ата минута Стюарт Армстронг покачи на 2:0. При удара на шотландеца се получи лек рикошет в крак на защитик, който заблуди вратаря на гостите Аарън Рамсдейл и топката се оказа за втори път във вратата му.

Крайното 3:0 бе оформено от резервата Нейтън Редмънд с диагонален удар в 83-ата минута.

За гостите от Шефилд загубата бе 11-а в 12 мача и те остават твърдо на последното 20-о място в класирането с едва една точка и на цели шест от спасителния бряг.