Елитният Манчестър Сити не допусна грешна стъпка и с лекота надделя над втородивизионния Суонси Сити на „Либърти Стейдиъм” с 3:1 от турнира ФА Къп. Кайл Уокър поведе „гражданите” напред в резултата в Уелс след половин час игра, а в рамките на три минути през втората част Рахийм Стърлинг (47) и Габриел Жезус (50) доведоха до комфортния актив тима на Хосеп Гуардиола. Все пак Морган Уитакър се отчете с един гол и така достави едно попадение за „лебедите”, които отпаднаха в петия кръг на най-старата футболна надпревара в света.

13 снимки

"Гражданите" отправиха първия си удар след по-малко от две минути игра чрез Габриел Жезус, ала стражът Фреди Уудман се намеси добре и отрази. При удара пък Жезус получи контузия. След четвърт час Родри пое топката през средата и видя вляво Бенжамен Менди. Френският бранител центрира за пореден път топката в наказателното поле на "лебедите" и намери Жезус, който засече с десния крак, но неточно - аут. Секунди по-късно пък Аймерик Лапорт засече топката с глава след корнер, но опитът му също беше неуспешен.

Гостите съумяха да открият резултата след половин час игра. кайл Уокър получи топката вдясно и центрира в наказателното поле за Феран Торес, който се размина с топката, но движението на испанеца заблуди вратаря Уудман, който допусна топката във вратата си.

В ответната атака Суонси имаше прекрасен час да изравни резултата. Конър Робъртс подаде добре отдясно топката в наказателното поле, а Фултън се извиси и стреля с глава, но острият му удар премина встрани от вратата, пазена от Зак Стефен. Втората част стартира страхотно за гостите от Манчестър, след като първо в 47-ата минута Рахийм Стърлинг завърши атака след пас на Родри.

Само три по-късно безобразна грешка при изнасянето на топката от Суонси бе наказана от Габриел Жезус, който покачи за 3:0 след центриране отдясно на Бернардо Силва.

В 77-ата минута домакините стигнаха до почетен гол срещу временния лидер в английския Премиършип. Морган Уитакър овладя центрирана топка пред дъгата на наказателното поле и отправи красив удар с левия крак, завъртайки се, след което не остави никакви шансове на Зак Стефен – 1:3.

До края на мача опасности пред двете врати липсваха и логично и очаквано Ман Сити си замина с успеха от Уелс.

FT/ СУОНСИ СИТИ 1:3 МАНЧЕСТЪР СИТИ

0:1 Кайл Уокър (30)

0:2 Рахийм Стърлинг (47)

0:3 Габриел Жезус (50)

1:3 Морган Уитакър (77)

Стадион: „Либърти”, (Суонси)

Рефер: Питър Банкс

Суонси Сити: Уудман – Робъртс, Кабанго, Латибудиер, Гуеи, Манинг, Фултон, Граймс, Данда, Морис, Лоу

Ман Сити: Стефен, Уокър, Гарсия, Лапорт, Менди, Родри, Гюндоган, Силва, Торес, Стърлинг, Жезус