Само един отбор от Висшата лига отпадна още във втория кръг на Купата на Лигата. Уотфорд загуби изненадващо с 2:3 домакинството си на Бристъл Сити и отпада от надпреварата.

Етиен Капу изведе „стършелите“ напред в резултата в 47-та минута.

Бристъл Сити осъществи пълен обрат след головете на Хиндс в 59-та и Рийд 67-та минута.

Хосе Холебас бе изгонен за втори жълт картон в 88-та минута и Уотфорд завърши мача в намален състав.

Елиасън подпечата успеха на Бристъл с попадение в третата минута на добавеното време на срещата.

Уотфорд достигна до по-минимално поражение след гол на Адриан Мариапа в петата минута на добавеното време на мача.

Лестър надделя с 4:1 при гостуването на Шефилд Юнайтед. Победата за „лисиците“ е много убедителна, но бе постигната през второто полувреме, когато паднаха всички попадения в срещата.

През първото полувреме интересните положения на „Брамал Лейн“ липсваха.

Лестър поведе с 1:0 в 52-та минута с попадения на Демарай Грей.

Ислам Слимани отбеляза две попадения в 63-та и 67-та минута, като по този начин направи преднината на „лисиците“ повече от комфортна – 3:0.

Шефилд върна едно попадение в  83-та минута, когато Лавери отправи далечен удар, който хвана неподготвен вратаря Бен Хамър и топката влетя в мрежата му.

В добавеното време на срещата Ахмед Муса подпечета успеха на Лестър.

Кристъл Палас се наложи с 2:1 при домакинството си на Ипсучи, докато Уест Бромич надделя с 3:1 при гостуването си на Акрингтън.

Борнемут се нуждаеше от пълен обрат, за да стигне до крайния успех с 2:1 при гостуването на Бирминга, а Астън Вила разби с 4:1 Уигън.

Брайтън надделя с минималното 1:0 срещу Барнет, докато лидерът в Чемпиъншип Кардиф загуби с 1:2 като домакин от Бъртън.

Суонси постигна убедителен успех с 4:1 като гост на МК Донс.