Портсмут и Плимут завършиха 2:2 в първия полуфинален плейоф от Лига 2 на Англия и всичко ще бъде решено на реванша.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 3-та минута. Нелсън допусна груба грешка, като подари топката на съперников футболист, а след това МакНълти не пропусна да се разпише.

Плимут успя бързо да се върне в мача с изравнителен гол на Джамил Мат в 9-та минута.

Напрежението избухна в 12-та минута между скамейките на двата отбора и се наложи мениджърът на Портсмут Пол Кук да бъде изгонен в трибуните.

Плимут направи пълен обрат в 19-та минута с много красив гол на Джамил Мат.

Портсмут бе близо до това да изравни резултата още в 35-та минута, но след удар на МакНълти се наложи МакКормик да плонжира и да спасява.

Портсмут направи нов много сериозен пропуск в 38-та минута, когато след удара на Кайл Бенет топката се спря в десния стълб на вратата на МакКормик.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като в 50-та минута Хартли фаулира МакНълти в наказателното поле на Плимут. Наказателният удар бе реализиран от Гари Робъртс в 51-та минута.

Портсмут можеше да направи обрат в развитието на мача в 58-та минута, когато след удар на МакНълти, МакКормик успя да избие в корнер.

В края на мача Бен Дейвис можеше да донесе победата за Портсмут, но МакКормик се отчете с ново спасяване.

Двубоят завърши 2:2 и всички ще се реши на реванша в Плимут.