Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино упрекна своите футболисти за участието им в мелето с тези на Арсенал след края на градското дерби от 14-ия кръг на Висшата лига, загубено с 2:4 от „шпорите”.

Отборът на Почетино инкасира ранен гол, но осъществи обрат до 2:1 още до почивката. След нея обаче Арсенал обърна развоя на срещата, за да спечели с 4:2.

Радостта на Ерик Дайър след изравнителния му гол за 1:1 пред домакинските привърженици предизвика гневните реакции на част от резервите в Арсенал, което доведе до сериозно стълкновение край тъчлинията. Почетино беше един от малкото в неговия лагер, който се опитваше да успокои обстановката.

„При 1:1 стана голяма патаклама, изобщо не знаех какво се случва”, заяви аржентинският специалист. „В началото на мача всичко беше спокойно и тихо. Когато вкараш гол, енергията минава на твоята страна. За да я съхраниш там, трябва да бъдеш умен.”

„Няма проблем да празнуваш, а после да се върнеш и да играеш”, добави Почетино.