Отборът на Манчестър Юнайтед завърши сезона в Премиър лийг с победа. В последния кръг от кампанията „червените дяволи“ се наложиха с 2:0 като гост на Брайтън с попадения на Диого Далот и Расмус Хойлунд. Двете попадения паднаха през второто полувреме на срещата на „Амекс стейдиъм“.

В същото време Роберто Де Дзерби приключи престоя си като мениджър на Брайтън с разочарование.

За Манчестър Юнайтед победата също не донесе утеха. Причината е осмото място на тима. „Червените дяволи“ трябваше да спечелят с 19 чисти гола, ако искаха да избегнат тази лоша слава, но с крайното класиране тимът остава без Европа. Това е най-лошото им класиране във Висшата лига.

Брайтън завършва на 11-о място с 48 точки, колкото има и Борнемут на 12-ата позиция.

В 73-ата минута Диого Далот се озова сам срещу вратаря след страхотно подаване на Каземиро, за да се разпише за 1:0. В 88-ата минута Расмус Хойлунд завърши индивидуалния си пробив с превъзходен удар за крайното 2:0.