Лестър стана третият отбор, който си осигурява безпроблемно участието в 5-ия кръг на най-стария футболен турнир в света - ФА Къп. "Лисиците" стигнаха до тази фаза след лека победа над представителя на третото ниво на английския футбол Лига 1 - Питърбро.

При това на терена на съперника, момчетата на мениджъра Клод Пюел надделяха с 5:1, но спряха да играят сериозно след само половин час игра, в който бяха успели да поведат с повече от комфортното 3:0.

Големият герой за тях беше бившият играч на Манчестър Сити Келеши Ихеаначо, който вкара две от попаденията и участва в изработката на трето. Другите два гола бяха дело на дебютанта Фусани Диабате. В края и Вилфред Ндиди вкара. След почивката домакините все пак стигнаха до гол чрез Андрю Хюз, с който да опазят част от честта си, но нищо повече.