Отборите на Кристъл Палас и Евертън не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от първия кръг на Висшата лига. Мачът на стадион „Селхърст парк” в Лондон завърши при резултат 0:0. Гостите от Ливърпул доиграха срещата с човек по-малко, след като Морган Шнайдерлен получи втори жълт картон.

Двубоят в английската столица се играе при силен вятър, а това затрудни футболистите на двата тима. Джордан Пикфорд направи две решителни спасявания, осигурявайки точката за своя тим на старта в шампионата.

Английският национал отрази опаси удари на Джордан Аю и Макс Майер през втората част, която определено бе за домакините от Палас. Майер имаше добра възможност и през първото полувреме, но и в този случай късметът му изневери.

През първата част Гилфи Сигурдсон и Коулмън пропиляха възможности за Евертън.

Нападателят на Палас Уилфрид Заха, който подаде молба за трансфер през лятото, но тя не бе уважена, се появи в игра в 65-ата минута .