Манчестър Сити повали Тотнъм на „Уембли“ с 3:1 и остана съвсем малко път за „гражданите“ до титлата в Англия.

Тимът на Пеп Гуардиола прекъсна серията си от три загуби във всички турнири и с трите точки на Националния стадион пред 80 811 зрители събра 87. Това прави 16 пункта аванс пред Манчестър Юн, който ако в неделя не спечели домакинството си срещу последния Уест Бромич, връчва титлата на съгражданите си.

Но и това, както се очаква, да не стане, то в петте оставащи кръга Сити ще се нуждае само от още една победа максимум.

В мача срещу „шпорите“ Сити установи надмощие още от самото начало. Венсан Компани изведе Габриел Жезус сам срещу вратаря и той направи 0:1.

В 25-ата минута вратарят на Тотнъм Уго Лорис направи явен фаул срещу Рахийм Стърлинг, но той бе извън пеналта. Но съдията Джонатан Мос вкара нарушението вътре и от дузпата Гюндоган направи 0:2.

Бен Дейвис извърши груб фаул с бутоните напред срещу Венса Компани, но реферът не видя добре и даже не му даде жълт картон.

Кристиан Ериксен в 42-ата минута все пак успя да върне надеждите на лондончани, намалявайки на 1:2.

Но неминуемото се случи и Сити вкара трети гол след почивката. Това стана след разиграване след корнер, а при добавката Стърлинг подпечата победата за гостите – 1:3 в 72-ата минута.

Тотнъм пък остава четвърти с 67 точки и целта му – Топ 4, остава непокътната.