Манчестър Юнайтед записа втори пореден категоричен успех при Оле Гунар Солскяер! В двубой от 19-ия кръг на Висшата лига тимът се разправи с последния Хъдърсфийлд и го победи с 3:1 при завръщането на норвежката легенда на "Олд Трафорд".

Това е втори успех за Солскяер начело на Юнайтед, след като преди няколко дни бе повален уелският Кардиф с 5:1 като гост.

Манчестър Юнайтед - Хъдърсфийлд

източник: Gulliver/GettyImages

Резултатът срещу "териерите" откри Неманя Матич в 24-ата минута след центриране от корнер. През втората част дойдоха и миговете на френската звезда Пол Погба, който направи силен мач. Той вкара на два пъти (64', 74') след удари от дистанция и така осигури трите точки за своя отбор. Почетно попадение за "териерите" реализира Матиас Йоргенсен "Занка" (88') 120 секунди преди края на срещата.

След тази победа "червените дяволи" остават 6-ти с 32 точки, докато Хъдърсфийлд е 20-ти с 10 пункта.

Началото бе добро за гостите. В 10-ата минута след тъч отдясно топката попадна в Терънс Конголо, който обаче стреля високо на вратата на Де Хеа. 4 по-късно Джеси Лингард също опита късмета си от дистанция, но Йонас Льосл улови.

В 28-та минута Юнайтед поведе. Линдельоф отклони с глава подаване от корнер на далечна греда. Там Матич бе в най-добра позиция и засече в опразнената врата.

5 минути преди края на първата част домакините можеха да вкарат за втори път. Рашфорд проби силно отляво и центрира, но Далот изпрати кълбото в аут.

Гостите започнаха добре втората част и в разстояние на няколко минути отправиха два опасни удара. В първият случай играч на домакините блокира топката с тялото си, а при вторият тя бе пратена встрани от вратата на испанеца. В 59-ата минута удар на Лоран Депоатр след корнер бе спасен по впечатляващ начин от стража на домакините.

В ответната атака Юнайтед вкара за втори път. Акция отдясно разкара топката между Рашфорд, Мата и Ерера. Последният продължи успоредно на наказателното поле към Погба, който с мощен шут в долния десен ъгъл на Льосл покачи за 2:0 в 64-та минута.

12 минути преди края постепенно нападение на Юнайтед отдясно извади топката за Погба. Французинът реши да изненада противниковия страж и от около 30 метра го матира за трети път с мощен снаряд.

Гостите от Хъдърсфийлд достигнаха до почетно попадение на "Олд Трафорд" в 88-ата минута, когато Матиас Йоргенсен "Занка" бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от фаул на Колин Куанер и асистенция на Стив Мюние.

Манчестър Юнайтед - Хъдърсфийлд 3:1

1:0 Неманя Матич 28'

2:0 Пол Погба 64'

3:0 Пол Погба 78'

3:1 Матиас Йоргенсен 88'

Състави на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Диего Далот (Ашли Йънг 54') Фил Джоунс, Виктор Линдельоф, Люк Шоу, Фред (Андер Ерера 54'), Неманя Матич, Пол Погба, Хуан Мата (Анхел Гомес 81'), Маркъс Рашфорд, Джеси Лингаард

Треньор: Оле Гунар Солскяер

Хъдърсфийлд: Йонас Льосл, Флорент Хардергьонай, Матиас Йоргенсен, Кристофър Шиндлер, Терен Конголо, Ерик Дурм, Елиас Качунга (Крис Льове 57'), Алек Притчед, Филип Билинг, Исаак Мбенза (Колим Куенар 63'), Лорант Дюпорт (Стив Мюние 74')