Нотингам и Бъртън откриха по страхотен начин кампанията си в новия сезон в Чемпиъншип. Само за едно полувреме двата тима си вкараха общо четири гола, а освен това предложиха страхотни емоции на феновете на "Сити Граунд".

Домакините от Форест започнаха по-добре и първи откриха резултата, след като Джордж Грант намери на метър от голлинията защитника Брит Асомбалонга и той на празна врата нямаше как да сбърка - 1:0.

Но това не пречупи новаците. Между 27-та и 30-та минути те сътвориха пълен обрат, като първо Лукас Ейкинс изравни с хубаво изпълнение, а после Лойд Дайър осъществи пълния обрат с хубаво попадение.

В крайна сметка задъханото от събития първо полувреме приключи с гол. Във втората минута на продължението на частта Томас Лам с хубав далечен изстрел точно до гредата изненада вратаря на Бъртън и оформи равенството 2:2.