Нотингам Форест стигна до победата с 2:1 над Астън Вила в мача от 30-ия кръг на Чемпиъншип.

Победният гол падна в 92-ата минута, а 15 минути преди това, Вила остана с 10 души на терена заради втори жълт картон на Джак Грийлиш.

Вила поведе още в 19-ата минута чрез Джонатан Коджиа, който прехвърли вратаря с изстрел от ръба на наказателното поле.

В края на пърата част обаче Форест стигна до равенството. Брит Асомбалонга отбеляза от близко разстояние след грешка на вратаря, който изпусна топката (1:1).

През втората част двата отбора така и не стигаха до гол, въпреки непрестанните си опити.

Късметът обаче бе на страната на Нотингам, който успя да грабне победата в добавеното време.

В 92-ата минута едва 17-годишният Бен Бреретън бе на точното място, за да изненада вратаря и да донесе успеха на своя отбор (2:1).