Тимът на Нортхемптън постигна победа с 3:2 над МК Донс в мач от 6-ия кръг на Лига 1 в Англия. На стадион „Сиксфийлдс“, домакините поведоха категорично с 3:0, но в заключителните минути трябваше да треперят, за да не изпуснат трите точки.

Хари Бютиман откри за Нортхемптън още в 8-ата минута, а само пет по-късно Александър Равел удвои преднината на „обущарите“. Ранните голове буквално шокираха гостите, които допускаха наивни грешки, а само късметът ги спаси от пълен разгром.

В 28-ата минута все пак Матю Тейлър реализира с перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме домакините стигнаха и до дузпа, но тя бе пропиляна от Тейлър, който стреля посредствено и вратарят спаси.

До края на срещата футболистите на Нортхемптън свалиха нивото, които позволи на тима на МК Донс да реализира два безответни гола. Дийн Боудич направи 1:3, а крайният резултат бе оформен от Самир Карютърс.

Нортхемптън заема 11-ата позиция във временното подреждане с актив от 8 точки, докато МК Донс е 14-ти с точка по-малко.