Норич се наложи с 1:0 над Астън Вила в мач от 21-я кръг на Чемпиъншип, и се изкачи до осма позиция във временното класиране.

В мач важен за челото, Брайтън устиска успех като гост на Блекбърн с 3:2, и продължава гонитбата с Нюкасъл. "Свраките" гостуват утре на Уигън.

Нелсон Оливейра реализира единствения гол в мача на "Кароу Роуд" в Норич, в 62-та минута, но Астън Вила така и не намери отговор.

Норич взе глътка въздух с този втори успех пред своя публика, след като бе инкасирал седем загуби в последните си 8 срещи в Чемпиъншип.

Астън Вила обаче има само една победа далеч от дома след изпадането си от елита.

На "Ииууд Парк" в Блекбърн, Брайтън диктуваше събитията и Шейн Дъфи откри в 16-та минута, а Дейл Стивънс удвои в 61-та.

Сам Галахър върна едно попадение за кретащия над чертата на изпадащите Блекбърн в 66-та минута, но Глен Мъри отново даде два гола аванс на Брайтън в 79-та.

Крайното 2:3 оформи отново Галахър в добавеното време.