Нюкасъл победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от 14-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение бе дело на Антъни Гордън в началото на втората част. Нюкасъл диктуваше събитията на терена и имаше много възможности да вкара и още голове, но "червените дяволи" съумяха да оцелеят..

След тази победа Нюкасъл е вече 5-и с актив от 26 точки, докато Манчестър Юнайтед остава на 7-а позиция с 24 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
52 снимки

Нюкасъл имаше превъзходство в първите 10 минути, но първият точен удар в срещата бе на сметката на Манчестър Юнайтед, след като Бруно Фернандеш изведе превъзходно Алехандро Гарначо зад гърба на защитата, а последният отправи удар по тревата, но Ник Поуп отрази с крак.

В 17-а минута "свраките" направиха чудесна атака, при която бяха разменени бързи подавания, а Жоелинтон отклони към Алмирон, който стреля с левия крак, но Онана успя да реагира и да спаси. Малко след това домакините можеха отново да открият резултата, а отбита топка попадна в Исак, който незабавно шутира от чиста позиция, но Магуайър се намеси добре и кълбото излезе в корнер.

В 39-а минута Кийрън Трипиър стреля директно от пряк свободен удар, а топката се отклони от напречната греда, докато Онана гледаше безпомощно. Късмет за Манчестър Юнайтед!

В 55-а минута Жоелинтон направи добър финт на границата на наказателното поле, а бразилецът реши да завърша сам с левия крак, а ударът му бе точен, но нямаше сила в него и Онана улови спокойно. Веднага след това Манчестър Юнайтед отново не бе добре подреден в защита, а Трипиър получи на фланга, като центрира с едно докосване успоредно на голлинията, а на втора греда Антъни Гордън засече на празна врата, за да открие резултата - 1:0 за Нюкасъл.

В 77-а минута Нюкасъл организира чудесна атака на левия фланг, а топката бе върната към точката на дузпата, където футболист на "свраките" връхлетя върху нея, но Аарън Уан-Бисака застана на пътя ѝ, за да предотврати сигурен гол.

Манчестър Юнайтед имаше страхотна възможност да изравни, след като след корнер топката бе избита, а Серхио Регилон опита удар от въздуха, който със сигурност щеше да се превърне в гол, ако не бе феноменалната изява на Фабиан Шер.

В последните минути на двубоя Ник Поуп получи контузия и се наложи да бъде принудително заменен от резервния вратар Мартин Дубравка.

В 89-а минута Антони връхлетя върху отскочила топка, която обаче се удари в корема на Хари Магуайър и след това влетя във вратата на Нюкасъл. Попадението обаче бе отменено поради засада.

Стартови състави:

Нюкасъл: 22. Ник Поуп, 2. Кийрън Трипиър, 6. Джамал Ласелс, 5. Фабиан Шер, 21. Валентино Ливраменто, 39. Бруно Гимараеш, 67. Люис Майли, 7. Жоелинтон, 24. Мигел Алмирон, 10. Антъни Гордън, 14. Александър Исак

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър, 29. Аарън Уан-Бисака, 37. Коби Майну, 39. Скот МакТоминей, 8. Бруно Фернандеш, 17. Алехандро Гарначо, 10. Маркъс Рашфорд, 9. Антони Марсиал