Отборът на Нюкасъл затвърди добрата си форма през този сезон и за Купата на лигата в Англия. „Джордитата“ победиха с 2:0 Лестър и си осигуриха полуфинал в третия по значимост турнир на Острова. По този начин тимът от Североизточна Англия се реваншира донякъде на своите фенове, които видяха как тимът отпада от ФА Къп след загуба с 1:2 от Шефилд Уензди в трети кръг на най-стария футболен турнир.

Английският бранител Дан Бърн наказа „лисиците“ четвърт час след началото на второто полувреме, а бразилският полузащитник Жоелинтон осигури крайния успех с попадение 12 минути по-късно.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

Възпитаниците на Еди Хау ще срещнат победителя от двубоя между Саутхемптън и Манчестър Сити във фазата на най-добрите четири. Това е първи полуфинал в какъвто и да е турнир за "джордитата" от сезон 2004/05.

За „свраките“ това бе и трети пореден успех срещу Лестър – предишните две победи бяха в шампионатни двубои.