Манчестър Юнайтед и Бърнли завършиха 1:1 в двубой от 35-ия кръг във Висшата лига. Мачът предложи много атаки, положения и възможности, но двамата вратари бяха на висота.

Все пак Антони успя да открие резултата в 79-ата минута, но само осем по-късно Зеки Амдуни изравни след точно изпълнена дузпа.

След двубоя "червените дяволи" остават на 6-о място с 54 точки, а днешните гости направиха още една крачка към мечтата за оцеляване и вече само 2 точки ги делят от излизане от опасната зона.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

Още в 20-ата секунда на мача Бърнли създаде опасност. Датро Фофана се озова на позиция за удар от границата на наказателното поле и стреля. Андре Онана изпита леки затруднения, но все пак улови кълбото.

За четвърт час игра направи впечатление желанието на гостите да владеят топката и с множество пасове да търсят попадение. "Червените дяволи" пък имаха няколко оасни атаки и изстрели от дистанция, но е и чисто голово положение.

В 20-тата минута домакините уцелиха гредата. Гарначо проби и центрира към Хойлунд, който заложи топката за Бруно Фернандеш. Португалецът шутира много силно, но бе спрян от страничния стълб.

Осем минути по-късно Одобер с дрибъл се измъкна от Далот и пусна пас към Фостър. Той обаче не осъществи добър контакт с топката и я прати високо над вратата.

Футболистите на Венсан Компани продължиха да играят със самочувствие и създадоха най-чистото си положение в мача. След удар топката стигна до Датро Фофана, който с глава я отклони към обратния ъгъл. Андре Онана обаче показа светкавична реакция и с една ръка чукна топката в ъглов удар.

До края на полувремето Бърнли създаде още куп страхотни възможности, но така и не успя да преодолее стража на Юнайтед, който записа 5 спасявания.

Пет минути след почивката Алехандро Гарначо пак успя да се справи на крилото и да предостави пас за Антони. Бразилецът насочи топкат с едно докосване, но я прати право във вратаря.

Генерално втората част до 65-ата минута премина през силен натиск на Юнайтед в противниковата половина. Момчетата на Компани обаче показваха страхотна скорост и преливане в атака, което на няколко пъти хвана защитниците на Ерик тен Хаг неподготвени. Нулевото равенство обаче не се промени.

В 79-ата минута Сандре Берге допусна груба грешка, след което Антъни се възползва и излезе сам срещу вратаря. Бразилецът остана хладнокръвен и се разписа за 1:0.

Три минути пред края Каземиро съшо допусна неточност, след която Онана връхлетя противников футболист. ВАР реразгледа ситуацията и бе отсъдена дузпа, а Зеки Амдуни излъга вратаря и изравни.

Последните минути бяха белязани от пълен хаос и непрекъснати атаки към двете врати, ала нито един от двата тима не стигна до успех.

FT Манчестър Юнайтед - Бърнли 1:1

1:0 Антони 79'

1:1 Зеки Амдуни 87'

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 24. Онана, 29. Уан-Бисака, 18. Каземиро, 5. Магуайър, 20. Далот, 37. Мейну, 14. Ериксен, 21. Антони, 8. Фернандеш (К), 17. Гарначо, 11. Хойлунд

Треньор: Ерик тен Хаг

Бърнли: 49. Мурич, 22. Витиньо, 33. Естев, 2. О'Шей, 20. Асиньон, 34. Ларсен, 24. Кълън (К), 16. Берге, 17. Фостър, 23. Фофана, 47. Одоберт

Треньор: Венсан Компани