Лидерът във Висшата лига Арсенал постигна деветата си победа от началото на сезона. Тимът на Микел Артета надигра никак не лесно тима на Лийдс Юнайтед като гост с 1:0. Победния гол в срещата реализира Букайо Сака в 35-ата минута на срещата.

През втората част Лийдс отбеляза чрез Патрик Бамфорд, но попадението му беше отменено. Банфорд пропусна и дузпа, която коства точката на тима от Йокршър.

Така Арсенал продължава без загуба след 10 кръга във Висшата лига и води в класирането с 27 точки. Манчестър Сити и Тотнъм са с по 23, като “гражданите” са с мач по-малко. Лийдс е на 15-та позиция с 9 точки.

За първи път в историята си Арсенал печели девет от първите си десет мача в шампионата.

Не бяха изминали и 120 секунди игра, когато главният съдия Крис Кавана изгуби връзка със своите асистенти. Неловката ситуация се проточи няколко минути, като през това време играчите на двата тима слушаха наставленията на своите мениджъри и разменяха къси пасове по терена. Прекъсването продължи близо 10 минути, преди реферът да прибере футболистите в съблекалните. Комичната ситуация предизвика усмивки в някои от играчите, докато за други предизвика леко напрежение. В крайна сметка, след близо 25 минути в съблекалните, Кавана изведе играчите обратно на терена и дуелът бе подновен.

Gulliver/GettyImages
53 снимки

Седем-осем минути след подновяването на играта Родриго нахлу в наказателното на лондончани, но в най-ключовия момент не успя да даде хубаво подаване към съотборник и опропасти възможността. Арсенал отвърна с изстрел на Йодегор, спрял в гърба на Жезус.

Синистера също пробва късмета си отдалеч и бе доста по-близо до гол от норвежеца. Секунди по-късно, след добре изпълнен корнер Струик можеше да открие, но само великолепният рефлекс на Рамсдейл го спря. Разбъркване в ответната атака последва и в полето на Мелие, но Жезус не успя да го преодолее отблизо.

В 35-ата минута лидерът във Висшата лига поведе. Родриго сбърка с един дълъг пас към лявата половина на терена, а от това се възползва Сака, който направи двойно с Йодегор и излязе на хубава позиция, от която с десния крак отбеляза във вратата на Мелие.

В самото начало навторото полувреме Бамфорд прати топката в мрежата на йоркшърци, но попадението не бе зачетено заради фал в атака на нападателя.

Четвърт час след началото на частта Уилям Салиба пое топката с ръка в наказателното си поле и след консултация с ВАР Крис Кавана отсъди дузпа. Патрик Бамфорд опита да се реваншира за двата си пропуска по-рано и отменения си гол, но прати топката покрай лявата греда на Рамсдейл.

В 70-ата минута Бамфорд излезе за трети път един на един с Рамсдейл, но отново не успя да преодолее английския вратар.

В края на срещата Габриел Магаляеш получи директен червен картон, след като изрита Бамфорд без топка. Преди това обаче нападателят провокира играча на Арсенал, а след преглед на ситуацията с помощта на ВАР, главният рефер отмени решението си и показа само жълт картон на Магаляеш.

FT / Лийдс - Арсенал 0:1

0:1 Букайо Сака 35`

Стартови състави:

Лийдс: 1. Илан Мелие, 5. Робин Кох, 6. Лиъм Купър, 21. Паскал Струик, 25. Расмус Кристенсен, 12. Тайлър Адамс, 8. Марк Рока, 23. Луис Синистера, 7. Бренън Арънсън, 11. Джак Харисън, 19. Родриго

Треньор: Джеси Марш

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл, 6. Габриел, 12. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 18. Такехиро Томиясу, 34. Гранит Джака, 5. Томас Партей, 8. Мартин Йодегард, 7. Букайо Сака, 11. Габриел Мартинели, 9. Габриел Жезус

Треньор: Микел Артета