Челси победи Кристъл Палас с 1:0 на "Селхърст Парк". Единственото попадение отбеляза Хаким Зиеш в предпоследната минута на редовното време, като десетина минути преди това негов гол бе отменен заради засада на Лукаку.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

Домакините стартираха добре и бързо показаха, че могат да затруднят Челси. Първата опасна ситуация бе пред Менди. Заха напредна и навлезе в наказателното поле, но се забави с решението си и загуби топката. В седмата минута същият Заха намери Майкъл Олис на добра позиция и той можеше да открие резултата с изстрел по диагонала, но топката мина покрай вратата.

В 11-ата минута Рюдигер отправи страхотен удар от дистанция, а Гуаита се отличи с великолепно спасяване. Н'Голо Канте имаше отлична възможност да изведе гостите напред в 20-ата минута. Французинът бе изведен сам срещу вратаря от Маланг Сар, но стреля право във вратаря.

В последната минута на първата част отново Заха имаше чудесен шанс, след като бе изведен сам срещу стража на домакините, но изстрелът му мина на сантиметри от лявата греда.

Четвърт час преди края Лукаку се откъсна зад отбраната на Палас и стреля, а Гуита отрази. При добавката Зиеш отбеляза и попадението първо бе зачетено, но след видеопреглед бе установена засада на белгийския таран в хода на атаката.

Поредната атака на Челси даде резултат чак в 89-ата минута, когато след продължително разиграване, Маркос Алонсо центрира отляво, а Зиеш от малък ъгъл даде преднина на "сините".

FT / Кристъл Палас - Челси 0:1

0:1 Хаким Зиеш 89`

Кристъл Палас: Висенте Гуаита, Натаниъл Клайн, Йоаким Андерсен, Марк Гуехи, Тайрик Мичъл, Джемс Макартър, Джефри Шлуп, Шейку Кояте, Майкъл Олисе, Уилфред Заха, Джордан Аю

Мениджър: Патрик Виейра

Челси: Едуард Менди, Андреас Кристенсен, Тиаго Силва, Антонио Рюдигер, Хаким Зиеш, Нголо Канте, Жоржиньо, Маланг Сар, Кай Хаверц, Ромелу Лукаку, Кристиян Пулишич

Менджър: Томас Тухел