Тотнъм и Нюкасъл завършиха наравно при резултат 1:1. В 25-ата минута "шпорите" откриха резултата след асистенция на Хари Кейн за Лукас Моура, а гостите стигнаха до равенството благодарение на Калъм Уилсън в петата минута от добавеното време на срещата. До драмата се стигна, след като съдията посочи бялата точка в полза на гостите от Нюкасъл в заключителните секунди на мача. Наложи се намеса на ВАР и главният съдия отчете, че Ерик Дайър е играл с ръка в наказателното поле. Ситуацията изкара извън контрол Моуриньо, който се изказа доста остро пред медийте на Острова, след последния съдийски сигнал.

30 снимки

"Предпочитам да си давам парите на благотворителни организации, отколкото на Футболната асоциация и да бъда ощетен. Това няма да го обсъждам. Не желая да говоря за това" , каза Специалния след дузпата, отсъдена в полза на Нюкасъл.