Нападателят на Манчестър Юнайтед Златан Ибрахимович може да запише първи мач като титуляр във Висшата лига от месец април насам при визитата на Лестър Сити в събота, съобщи мениджърът на тима Жозе Моуриньо.

Шведът, който започна в стартовия състав при загубата с 1:2 от Бристъл Сити от четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата на Англия в сряда.

Ибрахимович вече е напълно възстановен след тежката травма, която претърпя през април - скъсани кръстни връзки на коляното.

"Да, той е вариант. Златан игра 60 минути срещу Бристъл, може би малко повече. Той е готов да започне срещу Лестър Сити. 90 минути вероятно за много за него, но зависи от развоя на мача. Мисля, че е готов да се върне в титулярния състав", заяви Моуриньо на пресконференция днес.

Манчестър Юнайтед е на второ място в класирането на Висшата лига с 41 точки след 13 победи, 2 равенства и 3 загуби.