Два от основателите на английската футболна лига Престън и Болтън направиха 0:0 в мача от 17-ия кръг на Чемпиъншип.

Първата по-интересна ситуация в мач бе в полза на Престън. В шестата минута след едно центриране от корнер Пол Галахър без малко да засече в мрежата на гостите. В 14-ата минута дойде поредната добра възможност в полза на Престън от статично положение. След центриране от корнер отдясно на вратата на Алнуик, играч на домакините отново не съумя да нанесе хубав изстрел.

В 17-ата минута домакините изпълниха фаул, а Пол Галахър отколни топката с глава, но встрани.

Болтън организира умела атака в 37-ата минута, когато Армстронг излезе на стрелкова позиция, но право в ръцете на Крис Максуел.

Мавидиди шутира нелошо в края на полувремето на Алнуик спаси.

Болтън бе по-активният тим през вторите 45 минути. Първо Армстронг стреля обещаващо, но Максуел спаси. Малко след това Хенри нанесе много тежък и опасен удар от около 20 метра, но над напречната греда.

В класирането Престън е 13-и с 22 точки. Болтън е 22-и с 12.