Мидълзбро и Кардиф не излъчиха победител в мач от 33-ия кръг на Чемпиъншип, завършвайки при резултат 1:1 на „Ривърсайд“. След полученият резултат домакините пропуснаха шанса да изместят уелския тим от деветата позиция в класирането.

13 снимки

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което и двамата вратари трябваше да се намесват решително на няколко пъти.

Кардиф успя да открие резултата в 37-ата минута, когато след дълго изпълнение на тъч, Шон Морисън с глава реализира в долния десен ъгъл.

През втората част домакините се активизираха в предни позиции и в 82-ата минута стигнаха до изравнителното попадение. След поредица от рикошети, топката се озова в Пади НакНеър и футболистът на домакините отблизо реализира.

С поделянето на точките ситуацията при двата тима не се променя и Кардиф остава на осмата позиция с актив от 50 точки, докато Мидълзбро е с едно място по-назад с 47.