Разликата във физическо отношение между Висшата лига и Чемпиъншип е изиграла голяма роля за трудностите на новаците в елита, смята мениджърът на Саутхемптън - Иван Юрич. "Светците" загубиха гостуването си на Тотнъм с 1:3 в неделя и загубиха и теоретични шансове за спасение. Ипсуич и Лестър са другите два отбора, които спечелиха промоция за Висшата лига през миналия сезон, но също са на границата от отпадане, а 17-ият Уулвърхемптън има 12 точки аванс над зоната на изпадащите.
"Това, което забелязвам най-много през тези три или четири месеца, откакто съм тук, е напълно различната физика между нас и останалите отбори във Висшата лига", коментира Юрич, който се присъедини към Саутхемптън през декември след слабия старт на тима в началото сезона.
"Мисля, че същото се случи с Лестър и Ипсуич. Разликата във физическо отношение между Чемпиъншип и Висшата лига. Играчите на останалите отбори са физически по-силни, по-бързи и това е огромната разлика", добави той.
Иван Юрич, чийто договор със Саутхямптън е до края на сезон 2025/2026, заяви още, че е готов да помогне на клуба по пътя обратно към елита, ако е възможно.
"Наистина е хубаво да си треньор във Висшата лига. Ако съм изминал дългия път, за да се върна тук, то аз съм готов", увери бившият треньор на Дженоа, Торино и Рома./БТА