Отборът на Манчестър Юнайтед записа впечатляващ успех над Ливърпул в неофициалния дебют на мениджъра Ерик тен Хаг начело на „червените дяволи”. В контрола, играна в Банкок, тимът от „Олд Трафорд” разби вечния си съперник с 4:0. Неофициален дебют за „мърсисайдци” направи рекордната покупка на клуба Дарвин Нунес. Точни за победителите бяха Джейдън Санчо, Фред, Антони Марсиал и Факундо Пелистри.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Ливърпул започна по-настоятелно мача и имаше възможност да открие резултата още в 4-ата минута. След страхотен пробив на десния бек Мабая, топката бе центрирана остро във вратарското поле, където Де Хеа действа авторитетно и пресече паса към Харви Елиът.

В 10-ата минута Луис Диас получи по левия фланг, навлезе към наказателното поле и стреля технично с десния крак, но Де Хеа отново се намеси и изби в корнер. След разиграването последва нов удар, този път на Джо Гомес, но топката излезе в аут.

Противно на логиката и по-доброто начало на Ливърпул, именно тимът на „червените дяволи” успя да вземе преднина в мача. Бруно Фернандес центрира много добре в наказателното поле, където отбраната на „червените” не успя да реагира добре, топката срещна тялото на Исаак Мабая и попадна в Джейдън Санчо, който технично я отправи в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Малко по-късно Рашфорд имаше възможност да удвои резултата, но ударът му по-диагонала мина покрай десния страничен стълб.

В 18-ата минута Ливърпул бе много близо до изравняване на резултата, но късметът покри символичните домакини. Чеймбърс и Карвальо стреляха към вратата на Юнайтед, но при втория удар топката срещна левия страничен стълб. При последвалото разиграване Ливърпул отново стигна до удар, този път дело на Диас, а топката отново срещна гредата и излезе в аут.

В 23-ата минута, след грешка на Нат Филипс, Юнайтед организира контраатака, която завърши с удар на Рашфорд, но Мабая успя да блокира изстрела и да предотврати опасност за Алисон Бекер.

След първия гол в мача, футболистите на Ерик тен Хаг започнаха все по-настоятелно да гледат към вратата на Алисон Бекер. След няколко добри атаки на символичните домакини, „червените дяволи” успяха да реализират втори гол, който дойде след точно половин час игра. Той бе дело на Фред след ново неразбирателство в отбраната на „мърсисайдци”. Футболистите на Ливърпул не успяха да изчистят добре топката от наказателното поле, тя попадна в бразилеца на дъгата на наказателното поле, а той с много техничен удар успя да прехвърли Алисон.

Само три минути по-късно Юнайтед реализира трети гол. След грешка при изнасянето на топката, Марсиал открадна и напредна по дясното крило, навлезе в наказателното поле и с премерен удар успя да преодолее стража на „мърсисайдци”. В 36-ата минута, отново след атака отдясно, Дало стреля от малък ъгъл, но за късмет на бразилския страж на Ливърпул, топката срещна левия страничен стълб.

През второто полувреме мениджърите на двата тима направиха редица промени в съставите си. След 60 минути игра на терена за Ливърпул се появиха големите звезди на тима в лицето на Трент Александър Арнолд, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсън, Тиаго, Фабиньо, Мохамед Салах, както и новото попълнение Дарвин Нунес.

За „червените дяволи” се включиха Чарли Савидж, Маласия, Дони ван де Беек, Уан-Бисака, Пелестри, Баи, Диало, Еланга, Алес Телес и Зидан Икбал.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул, контрола

източник: Gulliver/GettyImages

В 70-ата минута Дарвин Нунес имаше своя първи шанс да се разпише с фланелката на Ливърпул. Уругваецът получи отдясно в наказателното поле и след като овладя реши да стреля от малък ъгъл. Хийтън обаче бе на мястото си и успя да отрази силния изстрел.

В 76-ата минута резултатът стана стряскащ за Ливърпул. След перфектна контраатака за Юнайтед, започната от Баи и завършена от Факундо Пелистри, „червените дяволи” поведоха с 4:0. Баи пое пред своето наказателно поле, напредна много добре и комбинира с Пелистри отдясно. Той от своя страна потърси Диало, който навлезе в наказателното поле и върна жеста към Пелистри, а уругваецът с техничен удар в десния ъгъл на вратата не остави шансове на Адриан.

Следващия шанс за гол в мача бе на сметката на Ливърпул. Мохамед Салах пробва да намери Нунес във вратарското поле, но топката бе избита от бранител. Египтянинът овладя технично отбитата топка и понечи да стреля с левия крак. Коженото кълбо рикошира в десния страничен стълб и попадна на пътя на Нунес, който обаче стреля много високо над вратата.

Последният шанс за гол в мача се разкри пред Мохамед Салах, който от малък ъгъл не успя да преодолее стража на Юнайтед Том Хийтън.

FT | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ  4:0

1:0 Джейдън Санчо 12'