Хъдърсфийлд и Манчестър Сити завършиха 0:0 в мача от петия кръг на Купата на Англия. По този начин двата отбора ще трябва да преиграват на „Етихад“. Футболистите на Хосеп Гуардиола имаха надмощие, но не успяха да реализират своите положения. Домакините създадоха няколко опасности през първото полувреме, но също не успяха да преодолеят Клаудио Браво.

Хъдърсфийлд създаде първата опасна ситуация в срещата в 6-та минута, когато Ван Ла Пара стреля, но Клаудио Браво спаси. Чилийският вратар бе на път да сбърка фатално в 10-та минута и да подари топката на Куанер, но успя да се намеси и да изчисти топката.

Манчестър Сити организира добра атака в 11-та минута, когато Делф подаде към Нолито, който стреля, но Джоел Коулмън спаси.

Серхио Агуеро отправи опасен удар в 24-та минута, но над напречната греда в аут.

Пейн стреля от фаул в 26-та минута, но над напречната греда на вратата на Клаудио Браво.

Клаудио Браво се намеси решаващо в 27-та минута, когато отрази удара на Ван Ла Пара. След това топката отиде в Билинг, който стреля и вкара, но бе маркирана засада на Ван Ла Пара, който бе застанал пред Клаудио Браво.

Серхио Агуеро взаимодейства с Фабиан Делф в 30-та минута, а той стреля, но слабо и право в ръцете на Коулмън.

Пабло Сабалета центрира в наказателното поле на домакините в 33-та минута, след което Нолито стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Коулмън.

Ван Ла Пара отправи нов хубав удар в 38-та минута, но Клаудио Браво спаси.

Пред Серхио Агуеро се откри добра възможност в 41-та минута, но ударът му бе слаб и Коулмън спаси.

Серхио Агуеро отправи силен удар в 46-та минута, но Коулмън спаси.

Нолито отиграе добре ситуацията в 55-та минута, но в последния момент ударът му бе блокиран.

Хъдрсфийлд удържа равенството до края на мача, като не позволи на играчите на Манчестър Сити да създадат по-сериозни опасности пред вратата на Коулмън. Така двата отбора ще преиграват на „Етихад“.

В друг мач от турнира Мидълзбро победи с 3:2 Оксфорд и се класира за следващата фаза на надпреварата.

Грант Ледбитър изведе домакините напред в резултата в 26-та минута от дузпа.

Руди Гестед удвои пренината на Мидълзбро в 34-та минута.

Магуайър намали изоставането на Оксфорд в 64-та минута, а Мартинес изравни резултата в 66-та минута.

Кристиан Стуани донесе победата на Мидълзбро в 86-та минута.