Полузащитникът на Ливърпул Лукас Лейва показа солидна доза самоирония след ужасяващата грешка, която допусна при успеха с 4:1 над Лестър Сити в четвъртия кръг на Висшата лига.

Бразилецът бе главният виновник за попадението на „лисиците“ в 38-ата минута, когато направи шокиращо отиграване в близост до вратата си. Той получи пас от вратаря Симон Миньоле и доста непохватно се провали в опита да си поведе топката. Притиснат от приближаващия Шинджи Оказаки, Лукас взе още по-грешното решение да ритне кълбото обратно в наказателното поле, където Джейми Варди веднага се възползва и реализира.

След края на мача опитният футболист демонстрира приятно чувство за хумор, когато бе помолен да коментира ситуацията. „Какво да ви кажа, това ми беше първата асистенция от 10 години насам“, заяви Лейва пред насъбралите се фенове.

Впоследствие халфът използва и социалните медии, за да изкаже благодарност към привържениците, които не се обърнаха срещу него въпреки голямата глупост. „Искам да благодаря на всички привърженици днес за тяхната подкрепа. Да, допуснах грешка, но я приех и продължих напред. Постигнахме фантастичен резултат“, написа Лейва в „Инстаграм“.