Нападателят на Челси Ромелу Лукаку едва ли се гордее с представянето си в двубоя от Висшата лига срещу Кристъл Палас. Вчера тимът на Томас Тухел се наложи с 1:0 над лондонския си съперник, а единствения гол в срещата реализира Хаким Зиеш в 89-ата минута.

Въпреки огромните надежди към белгийския таран на „сините”, нападателят записа поредния си слаб мач за Челси. За това категорична е статистиката на Лукаку в двубоя.

Белгиецът успя да докосне топката едва седем пъти за всичките 90 минути на „Селхърст Парк”, като единият от случаите е началният удар в мача. През първото полувреме белгиецът се среща с топката само два пъти.

Това е най-слабият подобен показател за футболист от Висшата лига, откакто се води подобна статистика от сезон 2003/2004.