Бранителят Давид Луис вярва, че Арсенал трябва да е много доволен след равенството – 1:1, срещу Манчестър Юнайтед като гост. Бразилският футболист на „артилеристите” смята, че отборът му е показал зрялост при визитата на „Олд Трафорд”.

Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 58-ата минута, след като Скот МакТоминей даде превес през първата част. За да бъде зачетен гола на габонеца, трябваше да се премине през VAR, тъй като страничният рефер маркира засада, която бе солидно покрита от Хари Магуайър.

„Щастливи сме от представянето ни. Никога не е лесно да играеш на този стадион. Никога не е лесно, когато пръв допусне гол срещу Юнайтед, но изиграхме чудесен мач. Истински мач от Премиър лийг, истинско дерби”, коментира Луис.

„Имаме да извървим много дълъг път. Опитваме се да се подобрим и го правим всяка седмица. Показахме зрялост в тази среща. Не е прекалено лесно да сториш това на „Олд Трафорд”, но смятам, че ние успяхме”, акцентира новият бранител на „топчиите”.