Ливърпул записа първите си контроли по време на лагера в Австрия и стартира с две равенства – срещу Вакер Инсбрук и Щутгарт, във вторник вечер. И двата мача бяха по 30 минути, като „червените” използваха 22 играчи в тях, а дебют за отбора направи най-новото попълнение Ибрахима Конате.

Дузпа, реализирана в ранните минути на мача с Вакер Инсбруг, от Дивок Ориги даде превес на англичаните, но Ронивалдо с глава осигури равенството в първия половин час – 1:1.

Много добро впечатление в мача с австрийците направи юношата на Ливърпул Кейд Гордън, който бе един от най-дейните на терените в Залцбург.

Срещу германския Щутгарт отборът на Юрген Клоп трябваше да заличава пасив, след като Филип Форстър даде аванс на „швабите”, но Садио Мане бе точен, за да направи и в този мач резултата 1:1.

Съставите на мърсисайдци в двата мача:

Срещу Вакер Инсбрук: Кариус, Александър-Арнолд, Матип. Б. Дейвис, Бек, Кларксън, Мортън, Кейн, Гордън, Ориги Минамино

Срещу Щутгарт: Адриан, Брадли, Конате, Р. Уилиямс, Цимикас, Милнър, Кейта, Елиът, Мане, Салах, Окслейд-Чембърлейн