Лидерът във Висшата лига Ливърпул спечели визитата си на Астън Вила с 2:1 в драматичен мач от 11-ия кръг във Висшата лига. Мърсисайдци губиха в резултата до 87-ата минута, след като Махмуд Трезеге откри в 21-ата, а Андрю Робъртсън изравни в 87-ата минута на „Вила Парк”. В четвъртата минута на добавеното време на срещата пък Садио Мане засече топката от корнер, за да прати топката с глава в далечния ъгъл на Том Хийтън и точките към Ливърпул.

По този начин европейският футболен крал продължава да води в класирането на Манчестър Сити с шест точки, след като „гражданите” също записаха успех в рунда. В идния кръг предстои именно дербито между Ливърпул и Ман Сити, като срещата е на „Анфийлд”.

Юрген Клоп прави една промяна в състава си на фона предния мач, оставяйки Фабиньо на резервната скамейка. На негово място ще играе Адам Лалана редом до Джорджинио Вайналдум и Джордан Хендерсън.

Today’s team to face @avfcofficial 👊👊 #LFC #LiverpoolFC #Liverpool

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

За Астън Вила няма да играе капитанът Джак Грийлиш, който не се е възстановил от контузия, а на негово място влиза Дъглас Луис.

Срещата стартира с грандиозен шанс за Астън Вила, след като Анвар Ел Гази имаше шанс да открие резултата от 15 метра, ала ударът му бе отразен от Алисон Бекер. Малко преди да бе изминала и 10-ата минута в срещата пък Астън Вила имаше втори шанс да излезе напред в резултата, когато Мат Таргет центрира феноменално отляво. Топката премина покрай Трезеге, Уесли, Енджелс, като и тримата не успяха да я отклонят във вратата на Алисон.

Първата възможност пред Ливърпул дойде в 16-ата минута, след като Джордан Хендерсън центрира топката отдясно, а Садио Мание бе намерен непокрит в наказателното поле. Сенегалският нападател на Ливърпул стреля с глава, ала топката прелетя край страничния стълб на Том Хийтън. Миг по-късно стражът на „виланите” направи спасяване след удар на Мохамед Салах от малък ъгъл.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, след като Махмуд Трезеге засече центриране на Джош МакГин и той отблизо проби Алисон. Попадението бе гледано сериозно от системата ВАР, като минути по-късно съдиите взеха решение все пак голът да бъде зачетен - 1:0.

Ливърпул изравни резултата в 28-ата минута, когато Роберто Фирмино вкара попадението след пас на Садио Мане. Според реферите и Джон Мос попадение нямаше, след като рамото на бразилския №9 на мърсисайдци е било в засада с оглед коляното на Тайрън Мингс. Миг по-късно Садио Мане падна в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация, а Бьорн Енгелс задържа Мохамед Салах в полето на домакините, ала Джон Мос не взе никакво решение и остави играта да продължи. Две минути преди края на първата част Садио Мане получи пас в половината на домакините и пусна пас за Мохамед Салах, който стреля от изгодна позиция, но толкова неточно, че почти не прехъврли "Вила Парк".

Ливърпул стартира по-настъпателно втората част, а два бързи пропуска направиха Роберто Фирмино и Джорджиньио Вайналдум. В 50-ата минута Садио Мане пое топката през средата и напредна към вратата на Вила. Последва удар на сенегалеца, който бе лек и Том Хийтън улови топката. В 65-ата минута Андрю Робъртсън центрира към далечната греда за Мохамед Салах, който стреля с глава, но неточно.

Юрген Клоп направи две промени, пускайки в игра Алекс Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги, а Мохамед Салах и Джорджинио Вайналдум напуснаха терена. На бърза ръка и двамата имаха положения, като Окслейд стреля три пъти в една атака, при което Тайрън Мингс на два пъти блокира изстрелите, а единият път със слабините си, заради което полежа на терена.

Миг по-късно Дивок Ориги бе видян в наказателното поле на гостите и стреля диагонално с десния крак, но топката профуча над напречната греда на Хийтън. В 72-ата минута Окслейд видя в средата Садио мане, който пое и стреля, но се видя поредният неточен удар за сметката на лидера в класирането.

Малко по-късно Роберто Фирмино показа добра техника в наказателното поле на бирмингамци и центрира остро по земя. Топката бе засечена от Адам Лалана, ала изключително нелепо и вместо да вкара попадение, той я изкара в далечен аут. Натискът на Ливърпул се засилваше, ала Астън Вила продължи да се държи повече от прилично в защита. Поредният шанс дойде в 84-ата минута след удар на Трент Александър-Арнолд с левия крак, а топакта премина край десния страничен стълб на домакините.

Три минути преди края на редовното време пък Ливърпул успя да изравни резултата. Тогава Садио Мане пое топката вдясно и центрира топката към далечната греда, където връхлетя Андрю Робъртсън. Шотландската звезда на "червените" стреля с глава и изравни резултата, а топката все пак се отби в Том Хийтън, който не успя да я извади - 1:1.

В последната минута на добавеното време Ливърпул постигна пореден пълен обрат в края на мача. Тогава Садио Мане стреля с глава след центриране от корнер и прати топката в далечния ъгъл на Том Хийтън, за да може да зарадва Юрген Клоп и всички негови съотборници.

АСТЪН ВИЛА - ЛИВЪРПУЛ 1:2

1:0 Махмуд Трезеге (21')

1:1 Андрю Робъртсън (87')

1:2 Садио Мане (90+4')

Стартовите състави:

Астън Вила (4-3-3): Том Хийтън – Фредерик Гилбер, Бьорн Енгелс, Тайрън Мингс /к/, Мат Таргет - Марвелъс Накамба, Джон МакГин, Дъглас Луис – Анвар Ел Гази, Уесли, Махмуд Трезеге

Ливърпул (4-3-3): Алисон Бекер – Андрю Робъртсън, Върджил ван Дайк, Деян Ловрен, Трент Александър-Арнолд - Адам Лалана, Джорджинио Вайналдум, Джордан Хендерсън – Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Садио Мане.