Отборът на Ливърпул продължава с безгрешния си ход по пътя към титлата във Висшата лига. Днес момчетата на Юрген Клоп надиграха много трудно с минималното 1:0 като гост тима на Норич Сити. Единственото попадение отбеляза Садио Мане в 78-ата минута. Така отборът събра актив от 76 точки и се откъсна на цели 25 точки пред втория Манчестър Сити.

БГНЕС / GettyImages/Gulliver
75 снимки

Европейският шампион имаше териториално предимство почти през целия двубой, като футболистите на тима отправиха 17 удара по посока на вратата на Норич, но само един от тях посети вратата. "Канарчетата" стояха доста стабилино в защитен план, а също така изпуснаха три страхотни положения за попадение. Все пак по-голямата класа на "червените" си каза думата, въпреки липсата на концентрация в играчите на отбора в определени моменти.

„Червените“ започнаха срещата на високи обороти, но не успяха да създадат чисти положения за гол, въпреки че първият удар към вратата на домакините дойде още в 12-ата секунда на срещата и го отправи Трент Александър-Арнолд.

Гостите владееха топката през повечето време, но пък домакините стояха добре в защита.

В 36-ата минута минута „канарчетата“ можеха да поведат. Лукас Руп бе изведен зад защитата на гостите и се оказа сам срещу вратаря Алисон. Той опита да подаде на Теему Пуки, но бразилският страж на Ливърпул се намеси и предотврати опасността.

Втората част започна с удар на Тод Кантуел от малък ъгъл, който се оплете във външната страна на мрежата.

В 58-ата минута Наби Кейта отправи втория точен удар към вратата на Тим Крул, който успя да избие над гредата в ъглов удар. След неговото изпълнение Върджил ван Дайк стреля с глава, но право в ръцете на Крул.

Само минута след това отново нидерланският страж спаси своята врата и то на два пъти. Мохамед Салах влезе в наказателното поле и стреля, но стражът първоначално отрази. Кейта успя да достигне до отбитата топка и опита да вкара, но Крул се хвърли и успя да улови кълбото. Виждаше се обаче, че гостите се опитват да наложат сериозен натиск въху опонентите си.

Секунди след това мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп извърши двойна смяна и вкара в игра Фабиньо и Садио Мане на местата на Джорджиньо Вайналдум и Алекс-Окслейд Чембърлейн.

"Мърсисайдци" бяха обградили наказателното поле на домакините и топката се центрираше постоянно в тяхното наказателно поле, но защитита удържаше огромния натиск.

В 72-ата минута при една от редките атаки на домакините Лукас Руп опита центриране, но топката придоби интересна парабула и удари се отби от лявата греда на Алисон.

Шест минути по-късно обаче гостите стигнаха до така важното попадение. Джордан Хенедерсън отнправи чудесно подаване за Садио Мане на гранцита на наказателното поле, като сенегалецът овладя елегантно с гръб към вратата между бранителите на Норич Кристоф Цимерман и Макс Аарънс. След това обръщайки се стреля в близкия ъгълл на Крул и отбеляза за 0:1.

В 87-ата минута Роберто Фирмино отправи удар, който обаче премина много близо до вратата на домакините.

В последната минута от редовното време домакините изпуснаха златна възможонст за изравняване на резултата. Теему Пуки бе изведен добре в половината на "мърсисайдци", напредна и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Алисон.

До края на срещата Ливърпул удържа преднината си и записа 25 успех в 26 мача през този сезон. Така отборът събира актив от 76 точки и се откъсва на цели 25 точки пред втория Манчестър Сити.

НОРИЧ - ЛИВЪРПУЛ 0:1

0:1 Садио Мане 78'

Стартови състави на двата отбора:

НОРИЧ (4-2-3-1): 1. Тим Крул – 2. Макс Аарънс, 6. Кристоф Цимерман, . Грант Ханли (к), 3. Сам Байръм – 27. Александър Тетей, 23. Кени Маклийн – 7. Лукас Руп, 25. Ондрей Дуда, 14. Тод Кантуел – 22. Теему Пуки

Старши треньор: Даниел Фарке

How we line-up to face @norwichcityfc 👊 How we feeling, Reds? 🔴 #LFC #LiverpoolFC

Публикация, споделена от Liverpool Football Club (@liverpoolfc) на

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 12. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 14. Джордан Хендерсън (к), 5. Джорджиньо Вайналдум, 8. Наби Кейта, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 9. Роберто Фирмино, 11. Мохамед Салах

Старши треньор: Юрген Клоп

Главен съдия: Стюарт Атуел, Англия

Стадион: „Кероу Роуд“, Норич, Англия