Лийдс победи Кристъл Палас с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Домакините стигнаха до успеха по много драматичен начин, след като попадението им дойде дълбоко в добавеното време, когато Рафиня бе точен от дузпа.

С успеха Лийдс се изкачи на 15-ата позиция в класирането с актив от 15 точки, докато лондончани са 12-и с една повече.

През първото полувреме двата тима си размениха по една възможност, но Адам Форшоу и Джефри Шлуп не успяха да намерят целта.

В началото на втората част Родриго бе близо до попадение за домакините, но не успя да си поведе добре топката и не застраши вратата на „орлите“.

В 74-ата минута Вилфред Заха центрира в наказателното поле, където Кристиан Бентеке игра с топката и насочи кълбото към мрежата на домакините, но Илан Меле решително успя да предотврати опасността.

Истинската драма настъпи в края на двубоя, когато Марк Гехи игра с ръка, след което ситуацията бе прегледана с ВАР и главният съдия Кевин Френд посочи бялата точка. Зад топката застана Рафиня и с изстрел в левия ъгъл реализира, носейки победата на тима си.