Лестър Сити преодоля четвъртодивизионния Джилингам, след като го победи с 1:0 в мач от 3-ия кръг на ФА Къп в тежките условия на „Прийстфийлд Стейдиъм“. „Лисиците“ нямаха много шансове през първата част, след като Джилингам се беше организирал добре.

През второто полувреме обаче нещата се промениха и Келечи Ихеаначало даде аванс на гостите, за да ги класира и напред в най-стария футболен турнир в света. Жребият за следващия рунд е на 8-и януари.

30 снимки

Лестър пристигна на стадиона след три разочароващи загуби във Висшата лига, а Джейми Варди първи тества вратаря на „Джилс“ - Джейк Търнър, след само пет минути игра, но стражът блокира удара на опитния нападател.

Само минута след това домакините направиха контраатака, а халфът Дом Джефрийс опита силен удар, който беше спасен от вратаря Иверсен.