Лестър Сити се класира комфортно към четвъртия кръг за Купата на Футболната асоциация, след като победи с 2:0 Уигън Атлетик в пореден мач от предходния рунд.

„Латикс”, който триумфира с трофея през 2013-а година, губеше с един гол след 19 минути игра, когато Том Пиърс си закова автогол в дебюта за отбора. Харви Барнс пък в 40-ата минута добави втория гол, след като наказа Чейен Дънкли.

Лестър, който заема второто място във Висшата лига, можеше да вкара трети гол през втората част, ала удар на Денис Прат премина встрани.

Влезлият като резерва за Уигън в края на първата част Джамал Лав вкара топката през втората част, но голът бе отменен, тъй като стана ясно, че футболистът е бил в положение на засада.