Лестър продължава с победите във Висшата лига, след като в мач от 15-ия кръг на Висшата лига победи Уотфорд с 2:0. След нулево първо полувреме Джейми Варди се разписа от дузпа в 55-ата минута и изведе "лисиците" напред в резултата. Джеймс Мадисън реализира второто попадение за успеха в 90-ата минута, за да узакони 3-те точки, които пратиха Лестър на втората позиция с актив от 35 точки.

В друг двубой от този кръг Саутхемптън победи Норич с 2:1. През първата част Дани Ингс и Райън Бъртранд дадоха аванс от два гола на домакините, за да може дежурния голмайстор на "канарчетата" Теему Пуки да се разпише в 65-ата минута на срещата. След успеха "светците" заемат 17-ото място точно над линията на изпадащите с актив от 15 точки. Норич е на 19-ото място с 11.

Уулвърхемптън надви у дома Уест Хем с 2:0 с голове на Дендонкер и Кутроне. След този успех "вълците" са на 5-ото място с 23 точки, а "чуковете" са на 13-ото място с 16 точки.