Челси спечели с 2:1 срещу Астън Вила на своя "Стамфорд Бридж" в мач от 15-ия кръг в Премиършип и продължава да диша във врата на първите три отбора. Вратарят на гостите Том Хийтън запази интригата до края на двубоя с няколко феноменални намеси. Тами Ейбрахам (23)  и Мейсън Моунт (48) вкараха за "сините", Трезеге (41) се разписа гостите. Изключително топло от феновете на Челси бе посрещнат Джон Тери, който сега е помощник-треньор в Астън Вила.

Още в 6-ата минута "сините" можеха да поведат, но вратарят Том Хийтън прояви блестящ рефлекс. Вилиан овладя една топка и шутира горния десен ъгъл, но стражът на Астън Вила изби в ъглов удар.

Челси все пак поведе в 23-ата минута. Рийс Джеймс получи топката пред наказателното поле и с прекрасно прехвърлящо центриране сложи топката на главата на Тами Ейбрахам, който насочи топката в центъра на вратата за 1:0.

В 41-ата минута гостите смълчаха "Стамфорд Бридж". Десният бек на Астън Вила Ахмед Елмохамади центрира отдясно в наказателното поле, където Трезеге посрещна топката и с малко късмет я прати в мрежата на Арисабалага.

В началото на втората част играчите на Челси си върнаха аванса с гол от съблекалнята. Тами Ейбрахам омекоти с гърди центриране на Вилиан отдясно към Мейсън Моунт, който с удар от движение прокара топката зад Том Хийтън за 2:1.

Вратарят на Астън Вила Том Хийтън запази интригата в мача в великолепно спасяване в 61-ата минута. Вилиан (Челси) получи прецизен пас и стреля в левия ъгъл, но стражът на гостите плонжира и изби. В 79-ата минута пак Хийтън отчая "сините" с две феноменални намеси в рамките само на няколко секунди. Кристиан Пулишич се промъкна между няколко защитници в наказателното поле и стреля, но страхотно предугаждане от страна на вратаря доведе до корнер за Челси. Малко след това от фаул Вилиан прехвърли стената и насочи топката към горния десен ъгъл, но Хийтън се хвърли и я отби в гредата.

В последната минута домакините за малко не бяха наказани за пропуските си. Вратарят Кепа Арисабалага обаче спаси трите точки, след като блокира удар с глава на Дъглас Луис.

ЧЕЛСИ - АСТЪН ВИЛА 2:1

Голмайстори: 1:0 Тами Ейбрахам (23), 1:1 Трезеге (41), 2:1 Мейсън Моунт (48)

ЧЕЛСИ: 1. Арисабалага, 28. Аспиликуета-капитан, 10. Вилиан (90 - 5. Жоржиньо), 24. Джеймс, 9. Ейбрахам (83 - 23. Батшуай), 15. Зума, 7. Канте, 17. Ковачич, 4. Кристенсен, 19. Моунт, 22. Пулишич 86 - 20. Хъдсън-Одой)
Треньор Франк Лампард

АСТЪН ВИЛА: 1. Хийтън, 27. Елмохамади, 15. Нгойо, 40. Мингс, 18. Таргет, 7. МакГин, 11. Накамба, 14. Хурихейн (58 - 6. Луис), 17. Трезеге (76 - 23. Йота), 9. Уесли, 10. Грийлиш-капитан