„Лебедите“ от Суонси и „карамелите“ от Евертън сключиха примирие за 1:1 в в своя мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

Автогол на Кайл Ноутън в 43-ата минута след рикошети и сигнал от технологията на голлинията доведе до преднина от 1:0 за Евертън в края на полувремето.

В 72-ата минута с малко късмет топката достигна до Джордан Аю и той с диагонален удар преодоля вратаря на Евертън Пикфорд, изравнявайки – 1:1.

В друг мач от кръга Бърнли удържа победа с 2:1 над Лестър, след като още до 9-ата минута поведе с 2:0. Точни бяха Крис Уууд и Кевин Лонг, а „лисиците“ само успяха да върнат едно попадение в 72-ата минута чрез Джейми Варди.

Кристъл Палас надви гостуващия Брайтън с 3:2, след като и петте гола паднаха преди почивката. Палас поведе с два с головете на Уилфред Заха и Кевин Томкинс още до 14-ата минута. Глен Мъри върна един в 18-ата, но 24-ата Заха отново се разписа и направи резултата 3:1. Хосе Искердо реализира и намали на 3:2, но това беше всичко в мача откъм голове.

Гол в добавеното време на Томас Инс донесе победата с 1:0 на Хъдърсфийлд над Уотфорд с 1:0.