С изключително голям късмет отборът на Съндърланд победи Евертън с 2:0 като гост в първия мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

На "Гудисън Парк" домакините доминираха тотално и пропуснаха куп положения, докато "черните котки" отбелязаха два случайни гола при единствените си две положения и стигна до трите точки.

През първата част възпитаниците на Дик Адвокаат се защитаваха добре и ограничиха шансовете пред "карамелите", а малко след почивката те нанесоха своя удар.

В 54-та минута Жорди Гомес отправи слаб удар от далечно разстояние, топката се отби от Дани Греъм и попадна във вратата на Тим Хауърд.

Последваха пропуски на Лукаку, Коулмън и Макарти, а в 85-та минута упражнението се повтори.

Изстрел на Адам Джонсън срещна тялото на Джърмейн Дефоу и се оплете в мрежата.

По този начин Съндърланд спечели изключително ценни три точки, с които се изкачи до 14-та позиция, докато Евертън остава на 11-то място с 44 точки.