Тотнъм победи трудно с 1:0 като гост лондонския си съперник Кристъл Палас в двубой от 27-ия кръг на английския шампионат.

Решителното попадение на Хари Кейн беше реализирано в 88-ата минута след центриране от корнер на Кристиан Ериксен.

Националът на Англия беше изпуснат, стреля с глава, а вратарят Уейн Хенеси не се намеси на ниво и топката влезе във вратата на "орлите".

В 54-ата минута на двубоя на стадион "Селхърст Парк" Кейн пропусна да се разпише във вратата на домакините след бърза комбинация и пас на датския национал Ериксен.

Малко по-късно Деле Али беше освиркан от публиката на домакините заради симулация в наказателното поле.

След тази победа Тотнъм заема четвъртото място във Висшата лига с актив от 55 точки, докато Кристъл Палас има 27 точки на 17-ата позиция в класирането.